מטופלים מספרים…

בתור בחורה צעירה בת 28, לחיות 13 שנים עם פיברומיאלגיה תמיד הרגיש לי כמו גזירה שלא מגיעה לי. כמו רבים אחרים ניסיתי כל טיפול גופני אפשרי, וכולם בכללותם לא השאירו חותם למשך של יותר משבוע. בקשר שבין גוף לנפש תמיד האמנתי אבל החשיבה שלי הייתה שרק פסיכולוג יכול לפתור את הבעיות שלי וכך אחרי עשור של טיפולים הבנתי שזה לא מספיק. כשהגעתי לאמיר הבנתי את מקורם האמיתי של הסימפטומים והשינוי החל די מהר.
אמיר לימד אותי לבחון את הדברים בצורה אחרת. לא לשים פלסטר על הכאב ולא לצפות שיחלוף מעצמו. פיתחתי את היכולת להתבונן לכאב, לעייפות ולחרדות בעיניים ולהשפיע עליהם, להבין שהם הדרך של המוח להסיח את דעתי מרגשות שאיני רוצה ומסוגלת להתמודד איתם. ולאחר אלו, פיתחתי את היכולת להסכים לעצמי לחוות רגשות. לא להתכחש אליהם ולנסות להעלים אותם אלא להתמודד איתם, לזמן אותם, להקשיב להם, להרגיש אותם וללמוד מה הגוף שלי מרגיש בנוכחותם. "להרחיב את מנעד הרגשות", מי חשב על זה בכלל?
ההתמדה היא חלק אינטגראלי ומשמעותי בתהליך, היא צריכה להתבטא בהתמסרות, בפתיחות, בנכונות לשתף ובעיקר במוכנות אמיתית להיפרד מהכאב.
אז היום כשכואב אני כבר לא סובלת, ואם אני סובלת אני יודעת להשתמש בכלים שלמדתי מהטיפול, וכמו שאמיר אמר- להשתמש בעצמי, בכלי הטיפולי המשמעותי ביותר שקיבלתי כשנולדתי, על מנת להתמודד עם הכאבים. אני מרשה לעצמי לעשות ספורט, לשטוף כלים, מרשה לעצמי ליצור אינטימיות מילולית ותקשורתית עם בן הזוג שלי, מרשה לעצמי לחזור לאהבה הכי גדולה שלי- הריקוד.
תודה לך אמיר על זה שלימדת אותי איך להתבגר ולהתגבר מחדש. על זה שלימדת אותי להרגיש, על זה שהבנתי בזכותך שהכל בידיים שלי. תודה על הרגישות, המסירות, האמפתיה, התחושה הנעימה שאתה משרה, על ההסתכלות בגובה העיניים, על זה שראית אותי.

"מי ייתן ותמיד אהיה מאושרת"

זהר

הגעתי לד"ר צבעוני עם כאבים קשים בגב, אחרי שהתחננתי במרפאת כאב לזריקה. הפעם, לאחר התקפות כאב רבות שהסתיימו בזריקות, במהלך השנים האחרונות – במקום זריקה הפנו אותי לד"ר צבעוני , לטיפול בשיטת TMS. היכרתי את השיטה מלפני כן, מאחר שקראתי ספרים בנושא, שכתב ממציא השיטה, ג'ון סרנו. ד"ר אמיר צבעוני הוא רופא משפחה, ומתמחה בשיטת ה- TMS, שמטפלת בקשר בין גוף לנפש, על מנת להקל על כאבים, שלא נובעים מבעיה פיזיולוגית. חוץ מכאבי גב יש לי גם כאבים במקומות אחרים בגוף, וטנטון מטריד באוזן. החיים עם הכאב לא נעימים ומטרידים עד ייאוש לפעמים. בפגישות עם ד"ר צבעוני קיבלתי שיטות מעולות וטכניקות להפחתת הכאבים ולהקלה על הטנטון, עד כדי העלמתם. זו לא תרופת פלא, אלא עבודה על המוח, וטכניקות של כתיבה עצמית, דימיון מודרך ועוד, שלשמחתי הרבה מצליחות לעזור, ולשפר את איכות החיים. ד"ר צבעוני מקצועי מאד, מכוון, אמפטי ונעים בצורה יוצאת דופן. הוא נתן לי כלים שיעזרו לי בעתיד להתמודד עם הכאבים. אחרי 3.5 חודשים של מפגשים דו-שבועיים אני מאד מרוצה, ואמשיך עם הטכניקות והתרגילים שלמדתי כאן. ממליצה בחום רב ובהצלחה לכל מי שיגיע לטיפול אצלו.

מיכל גרומן, בת 53

ד"ר צבעוני שלום,

אני מרגיש צורך עמוק להודות לך על שלימדת אותי תוך זמן קצר להשתלט על כאב הגב שלי , להפסיק אותו ולחזור לחיים רגילים…

הגעתי אלייך לאחר כאבי גב שנמשכו מעל לחצי שנה. במהלך התקופה הזאת ניסיתי פיזיותרפיה, כדורים (תוך כדי עלייה בתדירות השימוש) חימום המקום, וסיגול אורך חיים קפדני שכולו סובב סביב הכאב כגון: ישיבה בצורה מסוימת, התכופפות מיוחדת נהיגה בצורה מסוימת ועוד ועוד. שום דבר לא ממש עזר (מעבר לזמן קצר) ותדירות הכאבים ועוצמתם אף הלכו וגברו. הנושא מאוד הכביד עליי היות ואני פעיל ספורטיבית מדי יום (חדר כושר, גלישה, יוגה) ונאלצתי להחסיר אימונים אף להפסיק חלק מהפעילות שעשיתי.

תוך כמה פגישות חל שיפור אדיר במצב. חזרתי לפעילות מלאה! הקישור בין הסחת הדעת של המוח לבין הכאב הפיזי והטכניקה שלימדת אותי משמשת אותי בשעת הצורך ואני משתדל ליישמה מדי כמה ימים כאימון גופני למוח…

הידע הרפואי שלך תוך כדי שילוב הפן הנפשי הינו מדהים! קשה להאמין וחבל מאוד שהדרך שלך והקשר בין גוף לנפש איננה נחלת כלל המערכת הרפואית.

שוב תודה

י.ע. , בן 50