תהליך הטיפול

פגישת ההכרות אורכת כשעה וחצי עד שעתיים ובה אני שואל על התסמינים, מכיר את האדם שסובל מהם ובודק גופנית. אם הממצאים אכן מתאימים ל-TMS אז אין צורך בבירור נוסף. אני מסביר על התסמונת כי חינוך ותובנה הם נדבכים מרכזיים בריפוי. אם המטופל מקבל את הסבריי ומאמין, אפילו חלקית, כי הוא אכן סובל מ-TMS, אז ניתן לצאת לדרך.

התהליך הטיפולי אינו חייב להיות ארוך. לא מדובר בטיפול פסיכולוגי. עבור חלק מן המטופלים מפגש בודד עשוי להספיק כדי לשנות מסלולים עצביים במח ולהמשיך לבד בדרך לריפוי. הרוב יזדקקו למספר מועט של מפגשים עם תמיכה, תרגול והדרכה. המטופלים מקבלים משימות לביצוע בבית, וחשוב לפנות זמן ולבצע אותן על מנת להתקדם בתהליך. מעטים יזדקקו כחלק מהתהליך גם לטיפול פסיכולוגי תומך (בהעדפה אצל פסיכולוגים המכירים את העבודה עם TMS).

עד כה חיפשתם תרופת קסם שתוכל להעלים את הכאב ומהר, שמישהו רק ייקח מכם את הכאב, שירפא אתכם. חשוב לי להדגיש שאין בידיי תרופת קסם. אתם היחידים שיכולים לרפא את עצמכם מכאב. אני מסייע לכם ומלווה אתכם בתהליך הזה, אך איני יכול לעשות זאת במקומכם. בניגוד לפעולות אחרות שניסיתם ועשו עליכם – כאן אתם מקבלים את המושכות לידיים. במפגשים אנחנו "מאירים בפנס" על המקומות שאולי היו נסתרים מעיניכם ולומדים דברים חדשים. עם זאת, את רב העבודה תדרשו לעשות דווקא בין המפגשים.

חשוב להדגיש כי אין קשר בין משך התסמינים לזמן הטיפול הנדרש. אדם אשר סובל עשרות שנים יכול לעבור ריפוי תוך זמן קצר, ואילו אחר אשר סובל מתסמינים מספר חודשים יזדקק לזמן ארוך יותר. משך הטיפול משתנה מאדם לאדם ותלוי לפי נסיוני בגמישות המחשבתית, בתעוזה לחולל שינוי, ברצון לקחת אחריות וכן במורכבות הרקע האישי.

הכאב הוא תסמין שיכול להתריע על כך ש"סטינו מהדרך" בחיים. על כן, הקשבה מתוך סקרנות לכאב יכולה לכוון את התהליך דווקא לנושאים אחרים בחיינו שלא זכו להתייחסות עד כה.

גם לאחר השלמת התהליך אני נשאר זמין עבורכם לחיזוקים, שאלות ותהיות.